İmplant Test Cihazları

İmplant Test Cihazları

İmplant Test Cihazları

İmplant günümüzün en dayanıklı malzemeleri arasına girmiştir. İmplant diş ile adını duyuran bu malzemesi şimdilerde diz, kalça ve omuz kısımlarında da tercih edilmektedir. Sağlam olması ve vücut yapısına kısa sürede uyum sağlayabilmesi bu malzemenin popülerliğini arttırmıştır. İmplant test cihazları uluslar arası standardizasyonu örgütüne göre tasarlanmıştır. Kullanım yoğunluğuna göre sayısı artabilecek bu cihazlar 3 ila 6 istasyonlu tasarlanabilmektedir. Bağımlı ya da bağımsız istasyonlu seçenekleri de yine iş yoğunluğunuza göre tercih edebileceğiniz özellikler arasındadır. İstasyona koyacağınız malzemeler hassas loadcelller ile sağlanmaktadır. Bu da istenilen implantı kolaylıkla tasarlanmanıza da olanak sağlar. Test cihazlarında hem yük hem de deplasman kontrollü testler yapıldığı için çok yönlü çalışma sistemine sahiptir.

Taşınabilir bir cihaz olması da yine tercih edilme seçeneklerini arttırmaktadır. İmplant test cihazları maksimum 5Kn eksenel yük taşıma kapasitesine sahip bir cihazdır. Bölgeye göre değişkenlik gösteren implantların standartlara uygun olabilmesi de bu özellikten kaynaklı mümkündür. Tıbbin sürekli gelişmesi bu gibi test cihazlarına ihtiyacı arttırmaktadır. Cihazda her istasyonun belli bir ısı dengesi vardır. Bu ısı dengesi de kusursuz implant tasarımları için önemlidir. implant test cihazları +37 derece ile -2 derecede serum sıcaklığını koruyan özellikli bir cihazdır. Serum sıcaklığını koruma sıcaklığı her implant çeşidine göre değişir. Kalça, diz spinal implantlar -90 derecede olması gerekirken abdüksiyon +/-30 şeklinde belirlenmiştir.

İmplant Test Cihazları

Son derece hassas ve hızlı olan implant test cihazları laboratuarların işlerini daha hızlı yapabilmelerine de olanak sağlar. T&M yazılım sayesinde cihazı nasıl kullanacağınız da basit hale indirgenmiştir. Ne zaman başlayıp ne zaman sonlandığını cihaz kendini belirlediği için uzun süreli sorun çıkmadan kullanılabilir. Değerleri kolaylıkla algılayıp hassas şekilde belirlediği raporları kolaylıkla görebilirsiniz. Yapılan her işlem ekranda her çalışanın anlayacağı şekilde görüntülenmektedir. Kullanıcıya kolay kullanma imkânı sunan bu cihazlarda kısa sürede ciddi atımlar yapmaktadır. Verilerinizi test sırasında kopyalayarak kontrol etmeniz de mümkündür. Bunun dışında verileri depolayarak geçmişe dönük işleri de görebilirsiniz. Oldukça özellikli bu cihazlar “adverse” özelliğine sahip olup ISO standartlarına uygundur.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir