Kablo Test Cihazı Burulma

Kablo Test Cihazı Burulma

Kablo Test Cihazı Burulma

Kablo Test Cihazı Burulma yapılacak olan burulma işlemleri ile beraber kabloların dış yüzeylerinin ne kadarlık bir kuvvete dayanabileceklerini göstermelerinin yanı sıra aynı zamanda da kabloların içerisinde var olan iletkenlerin de herhangi bir zarar görüp görmediğine dair deneyleri de yapabilmeleri söz konusu olabilmektedir. Test koşullarını en uygun şekilde sağlamak adına da cihazların son derecede uygun şartları sağlayabildiğini de gösterebilmektedir. Sağ ve sol bükme işlemlerinin gerçekleştirilmesinin de mümkün olduğu bir durum olarak da ifade edilmektedir. Dış mekanik bir cihaz içerisinde de gerçekleştirilecek olan burulma faaliyetlerinin eğilme açısı ve bükme oranı gibi hesaplamaları da gerçekleştirebilmeleri söz konusu olabilmektedir.

Kablo test cihazı burulma faaliyetleri içerisinde numunelerin maksimum olarak 10 kg ağırlığında olması gerekmektedir. Aynı zamanda da momentin de azami olarak 16 Nm değerinde kalmasına izin verilmektedir. Salınım hızı da 5-90 arasında olabilmekte olup; bu sürenin dakika boyutunda değerlendirilmesi de söz konusu olmaktadır. Burma yarıçapının R10, uzunluğunun 100 mm ve ayarlanabilir aralığın ise 0-50 mm arasında olduğu da görülebilmektedir. Tutma aralığı genişliği ise 45 mm olan bu test cihazı kapsamında durdurucu fikstür ayarlanabilir aralığı da 0-50 mm arasında değişkenlik gösterebilmektedir. 180 dereceye kadar burulma durumu da cihaz tarafından gerçekleştirilerek kablolara uygulanan şiddetli burma faaliyetlerinin etkili bir biçimde de gerçekleştirilmektedir.

Kablo Test Cihazı Burulma

Kablo Test Cihazı Burulma faaliyetlerinin yanı sıra bükülme işlemlerinin de test aşamasında kablo cihazları içerisinde gerçekleştirilebilmektedir. 270 dereceye kadar bükülmenin mümkün olabileceği türdeki bir işleme kablo numunelerinin dahil edilmesi söz konusu olmaktadır. Aynı zamanda da bükme hızı olarak da 5 ile 90 arasında bir dakika içerisinde gerçekleştirilmekte olan bir durum olarak görülmektedir. Sıkma fikstür merkezi yüksekliğine bağlı olarak da 1056 mm’nin ortaya çıktığını görebilmek mümkün olacaktır. Aynı zamanda da sıkma fikstürleri arasındaki mesafe de 1000 mm’ye kadar çıkabilmektedir. Bu cihazın toplam boyutları ise 2000 mm x 550 mm x 1400 mm olarak belirlenmektedir. Aynı zamanda da AC 220V, 50/60 Hz 2A gücü ile de çalışmalarını gerçekleştirebilecektir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Untitled-1