Karbon Siyah İçerik Test Cihazı

Karbon Siyah İçerik Test Cihazı

 Karbon Siyah İçerik Test Cihazı

Karbon Siyah İçerik Test Cihazı Ayrıştırılma içerisinde kullanılarak farklı farklı materyallerin elde edilmesi konusunda etkin bir rol üstlenen karbon siyah içerik test cihazı mekanizmaları mutlak fayda vermektedir. Karbon içerisinden diğer alaşımların sıyrılmasında da son derecede de başarılı bir yol izlemektedir. Bu aygıtların çalışma prensibi bu sonucu verebilecek bir biçimde dizayn edilerek ne kadar etkili bir mekanizma olduğunu da sürekli olarak kanıtlayabilecek türde de kendini gösterebilmektedir. Karbon elementinin diğerlerinden ayrışarak tekrardan kullanıma konulması evresinde de görevini harfiyen yerine getirmektedir. Son derecede de teknolojik ve kullanışlı olması ile de bu cihazın sürekli olarak tercih edilmesi durumu da söz konusu olarak ifade edilmektedir.

Karbon siyah içerik test cihazı adı verilen mekanizma kapsamında polyetilen, plypropilen ve poliisobütilen gibi plastiklere dayalı çalışmalar gerçekleştirilmektedir. Bu tip plastiklerin içerisinde var olan karbon oranının belirlenerek diğer materyallerden ayrışması konusunda da kullanılması tercih edilmektedir. Ayrışma işlemi esnasında azot gazıyla yakılacak olan malzemelerin son derecede yüksek bir sıcaklığa tabi edilmesi durumu açığa çıkmaktadır. Karbon Siyah İçerik Test Cihazı Yakılma işleminin gerçekleştirildiği süre zarfından sonraki zaman diliminde de gözle görülür bir ağırlık kaybının ortaya çıkması söz konusu olabilecektir. Bu ağırlık kaybı da karbonun ayrıştığının gerçekleşmesi işlemi esnasında gerçekleştirilecektir. Bu işlem ISO 6964 GB/T2591.41 JTG E50 T1165 GB/T 13021 IEC 60811-4-1 gibi metotlarla da devreye girmekte olan faaliyetlerdir.

Karbon Siyah İçerik Test Cihazı

Karbon siyah içerik test cihazı özellikleri bakımından da ilgi çekmektedir. Dijital olarak devreye giren bu cihaz Ф25×450mm,Ф50×450mm uzunluklarını kapsamaktadır. 200 mm2lik bir alan içerisinde de karbon ayrışması işleminin gerçekleşmesi durumu ortaya çıkmaktadır. Karbon ayrışması işleminin gerçekleştiği fırınlar ise 1200 derece olarak da belirlenmiştir. Sıcaklık ayarları otomatik olarak programlanabilmektedir. Karbon Siyah İçerik Test Cihazı Karbon ayrışması için kullanılacak olan fırınların 1100 dereceye ulaşması anından itibaren bu ayrışma durumu gerçekleşebilmektedir.

Standart bir metot kullanılarak ısıtma işleminin uygulanması sonrasında da karbonların açığa çıkması ve plastiklerden ayrılması durumu söz konusu olabilmektedir. Son derecede kısa bir süre içerisinde ve kolay bir yöntemle de sürekli olarak da gerçekleştirilebilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Untitled-1