Karbon Siyahı Dağılım Test Cihazı

Karbon Siyahı Dağılım Test Cihazı

Karbon Siyahı Dağılım Test Cihazı

Karbon siyahı dağılım test cihazı ile beraber deney ya da imalat konusunda başarılı sonuçlar alabilmek son derecede mümkün olan bir durum olarak görülebilmektedir. Aynı zamanda da karbon elementinin diğer malzemelerden ayrışması konusunda da son derecede de etkili bir pozisyonda da yer alabilmektedir. Karbonun herhangi bir malzeme içerisinde hangi oranda dağıldığını öğrenme konusunda da etkili bir çalışma prensibine sahip olması ile de adından söz ettirmekte olan seçenekleri de sağlayabilmektedir. Bu evrede de mükemmel bir mekanizma olarak ifade edilebilmektedir. Bu işlemler esnasında ultraviyole ışınlar da kullanılarak karbon derecesinin yüzdelik olarak hesaplanması durumu söz konusu olabilmektedir.

Karbon elementinin genel olarak plastiklerden ayrıştırılmasında kullanılan söz konusu test cihazı; son derecede de ideal bir çalışma prensibine sahip olması ile gündeme gelmektedir.Karbon Siyahı Dağılım Test Cihazı tespit edilmesine dair yapılacak olan çalışmalar genel olarak yüksek sıcaklıkta gerçekleştirilmektedir. Bu yüzdelik dilimin tespit edilmesi kapsamında da azot ile yakılan fırınlara materyallerin dahil edilmesi ile başlangıç yapılacaktır. Isınma sonrasında materyallerin tepkimeye girerek plastik ile karbonun kısa bir süre içerisinde ayrışması da söz konusu olarak ifade edilebilecektir. Bu sayede de tepkime esnasında ya da sonrasında hesaplama yaparak rapor tutmak da yine bu cihazın parçası olan gösterge panelleri içerisinde de görülebilecektir. Testin ne şekilde bir sonuç verdiği de bu aşamada ortaya çıkabilecek olan unsurlar olarak adlandırılacaktır.

Karbon Siyahı Dağılım Test Cihazı

Başlangıç olarak 550 derece gibi bir sıcaklığı fırında ortaya koyan söz konusu test mekanizması ile beraber ideal sonuçları ortaya koymak oldukça basit bir uygulamaya dayandırılacaktır. Var olan materyal içerisindeki Karbon Siyahı Dağılım Test Cihazı karbon siyah miktarının kalsinasyon ve piroliz işlemlerine tabi olması sağlanacaktır. İlk olarak kalsinasyon ile beraber yakarak toz duruma getirme işlemi uygulanacak olup; sonrada uygulanacak olan piroliz işlemi içerisinde de sıcaklığın etkisi altında ayrıştırma gerçekleştirilmektedir. Ayrışma işlemi sonrasında da var olan materyalin ağırlığında gözle görülür bir azalmanın şahitliği söz konusu olmaktadır. Böylelikle de neredeyse %2-2.5 oranında da karbonun ortaya çıktığı da gözlemlenen bir durum olarak da görülebilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Untitled-1