STC Statik Çukurlaşma Test Cihazı

STC Statik Çukurlaşma Test Cihazı

STC Statik Çukurlaşma Test Cihazı

Cihaz, esnek ve lamine yer döşemelerinin ezilme ve kalıcı miktarını ölçmektedir. Motor tahrikli olup istenilen yüklerde ve toleranslarda sabit tutabilmektedir. STC Statik Çukurlaşma Test Cihazı sayesinde bazı sebeplerden dolayı zarar gören esnek ve lamine yer döşemelerinin ezilme miktarı test edilebilmektedir. Teknoloji ürünü olan cihazın doğru ve yerinde kullanımı sayesinde ezilme miktarları ölçülmektedir. İnsan gücü kullanılarak yapılan çalışmalar daha uzun zaman içerisinde yapılmakta ve alınan sonuçların güvenilirliği tartışılmaktadır. Ancak her alanda teknolojik gelişmelerle farklı cihazlar üretimi gerçekleştirilmektedir. Bu alanda da kullanılması için üretilmiş bu cihazın kullanımı sayesinde kısa sürede kesin test sonuçları elde edilmektedir.

Cihaz bazı standart özelliklere sahiptir. Cihazın ön yükleme ağırlığı 3 N. Toplam yükleme ağırlığı ise 500 N şeklindedir. Cihaz otomatik ağırlık bırakma sistemine sahiptir. Cihaz kalıcı ezilme miktarını 0.01 mm. Hassasiyetle ölçmektedir. Cihaz üzerinde 25 mm. Stroklu komparatör bulunmaktadır. Bulunan bu komparatör 0,01 mm hassasiyetine sahiptir. Standartla belirtilen komparatör ağırlık seti verilmektedir. Cihaz standartta verilen deneyleri otomatik yapabilmektedir. Cihazda 4,3¨ dokunmatik ekran bulunmaktadır. Bu ekran sayesinde cihazın kolay bir şekilde kullanılması ve uzun ömürlü olması sağlanmaktadır. Cihaz tüm deney sonuçlarını panel üzerinden otomatik göstermektedir. Bu özelliği de kullanıcılara büyük kolaylık sağlamaktadır. Acil durdurma butonuna sahiptir. Bu buton sayesinde acil durumlarda durdurulması sağlanarak, oluşabilecek başka olumsuzlukların önüne geçilmektedir. Otomatik hızlı geri dönüş özelliği vardır. Ayrıca kullanıcı isteğine göre özel program yazılım imkânı da vardır. Bu özellikleri sayesinde STC Statik Çukurlaşma Test Cihazı kesin sonuçlar elde etmektedir.

STC Statik Çukurlaşma Test Cihazı

Standart özelliklerin yanında teknik özelliklere de sahip olan STC Statik Çukurlaşma Test Cihazı kullanıcılara kolaylık sağlamaktadır. Cihazın yüksekliği:60 cm, genişliği:50 cm, derinliği:30 cm, ağırlığı:70 kg, çalışma voltajı:220 VAC.-0,75 kW şeklinde olan teknik özelliklere de sahiptir. Gelişen ve değişen teknoloji sayesinde her alanda insanların işlerini kolaylaştıracak cihazlar üretilmektedir. Bu cihazların kullanımı sayesinde insan gücünün yetemediği konularda büyük avantajlar elde edilmektedir. Amacına uygun ve doğru kullanım sonucunda insanların hayatlarında kolaylık sağlamaktadır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir