Üniversal Çekme Test Cihazı

Üniversal Çekme Test Cihazı

Üniversal Çekme Test Cihazı (Yüksek Kapasiteli)

Üniversal Çekme Test Cihazı Otomatik olarak hizmet veren çekme test cihazları 1000kN kapasitede olarak son derecede de kullanışlı olarak ifade edilmektedir. Aynı zamanda da 22 mm çapı içeren çelik demirlerle güvenilir ve sorunsuz bir işlemin gerçekleştirilmesinde önemli bir boyutta yer almaktadır. Otomatik test cihazları aynı zamanda da 150 mm uzunluğunda bulunan küplerin işlem görmelerinde de son derecede de ön planda yer alan bir mekanizma olarak adlandırılmaktadır. Genel olarak silindirik bir yapıda bulunan unsurların basımını gerçekleştirme konusunda da etkin olarak değerlendirilmektedir.  Kusursuz ve hata içermeyen bir biçimde de herhangi bir unsurun basımını gerçekleştirme konusunda da etkin kalmaktadır.

Üniversal Çekme Test Cihazı son derecede düşük maliyetlerle edinilebilecek bir cihazdır. Aynı zamanda da yüksek bir doğruluğa sahip olan bu cihaz genelde eğitim amaçlı deneyler amacıyla kullanılan bir seçenek olarak görülmektedir. Tam otomatik olarak ilgi çeken bir mekanizma olarak değerlendirilen bu test cihazları aynı zamanda da dijital olarak da görüldüğünden dolayı gerekli verilere kolay bir biçimde ulaşmanın da kolay yolunu kullanıcılarına sağlamaktadır. Bu mekanizma içerisinde yapılan işlem öncesinde de çekme faaliyetine tabi olacak olan faaliyetlerin deneyi tamamlamadan önceki evrede de kullanılması gerekecek olan bir durum olacaktır. Üniversal çekme test cihazı gövde, güç ünitesi ve veri toplama noktası olarak da üç bölme halinde bu faaliyetleri gerçekleştirebilmektedir.

Gövdeler işlenecek olan materyallerin yerleştirildiği bölüm olarak görülmektedir. 22 mm çaptaki yuvarlak çelik bir plakadan ibaret olmasının yanı sıra ara mesafe diskleri ile de kullanıma sunulmakta olan bir mekanizma olarak görülmektedir.

Üniversal Çekme Test Cihazı

Güç ünitesi ile hidrolik olmasının yanı sıra çift kademeli olarak tasarlanması ile devreye girmektedir. 1 kN/s ile 20 kN/s arasındaki standartlar arasında enerji sağlayarak mekanizmanın çalışması konusunda etkili olarak görülmektedir. Aynı zamanda da makinanın aşırı bir biçimde çalışmasını da engelleyebilmektedir.

Veri toplama bölmesinde de yapılan işlemin ne şekilde ve ne kadar zaman aralığında gerçekleştirildiğine dair işlemler de gerçekleştirilebilmektedir. Aynı zamanda da kullanım bölmesi de bu alanda yer almaktadır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Untitled-1